"מהווה שער ומעבר": צעירים נופלים לסמים בעקבות התמכרות לקנאביס

נתוני משרד הרווחה ליום המאבק בסמים: 30% מהמטופלים בגמילה מסמים או אלכוהול הם בני נוער: "עשוי לגרום לפיתוח קשיים נפשיים חריפים וקשיי תפקוד"

"ההתמכרות לאלכוהול, קנביס וסמי פיצוציות מעידים על שינוי במאפייני האוכלוסייה המטופלת, אנו רואים יותר מטופלים בני נוער וצעירים. 35% מהמטופלים הצעירים מצויים בתהליכי גמילה וטיפול סוציאלי בשל שימוש אינטנסיבי ושימוש לרעה בקנאביס. עבור חלקם השימוש בקנאביס מהווה שער ומעבר לשימוש בסמים נוספים – אופיאטים, סמי הזיה וממריצים. לצערנו לקנאביס השפעה קשה על חלק מהאוכלוסיות הצעירות ושימוש בחומר זה עשוי לגרום לפיתוח קשיים נפשיים חריפים וקשיי תפקוד".

ח"כ מאיר כהן (כחול לבן), שר הרווחה לשעבר שכיהן גם כראש עיריית דימונה, אומר למעריב: "להעניק סמכויות לרשויות זו בבסיסה תפיסה נכונה, אבל הדרך שבה זה יעשה תקבע אם זה נכון או לא. לצערי הרב, כפי שזה נראה כעת, נראה שזה יפגע בטיפול החשוב בעיקר ברשויות החלשות. כבר לפני כשלושה חודשים בדיון בנושא בוועדת הרווחה, התרעתי על כך, חבל מאוד שבעוד חודש יסתיים השירות של 'אל סם' ללא כל תחליף וללא המשכיות. עד שהרשויות תהינה מוכנות, יעברו חודשים רבים ואותם מכורים, ימצאו עצמם מול שוקת שבורה. מיד עם תחילת עבודת הכנסת, נכנס את וועדת הרווחה בנושא".

לכתבה המלאה באתר מעריב