סדנה: פוטותרפיה
ווידאו תרפיה

פוטותרפיה

סדנה ייחודית של שימוש בעולם הצילום והעברת תכנים של תקשורת, מיקוד שליטה פנימי וחיצוני, לחץ חברתי, קונפורמיות ועמדות תוך שימוש בעולם תוכן ולמידת תכנים מתחום הצילום. 

טיפול באמצעות צילום שם דגש על החוויה אותה עובר המתנסה כצלם, האינטראקציה עם סביבה ועם האובייקטים הצילומים, בחירת הנושאים לצילום ופרשנות התוצאות. השיטה מועברת בסדנאות צילום לקבוצות קטנות בבתי ספר, מסגרות שיקומיות או באופן פרטי. הקניית ידע ושליטה מלאה ביסודות הצילום. עידוד התקשורת בין המצלם לסביבתו והאינטראקציה הבינאישית דרך יציאה לצילומי חוץ במקומות שונים. 

 

ניתוח התמונות בתוך המסגרת הקבוצתית. קבלת משוב מהקבוצה ועיבודו על ידי המנחה. עידוד המשתתפים לתעד את סביבתם הקרובה– המשפחה, הקהילה והסביבה. כל סדנה מסתיימת בתערוכה, אליה מוזמנים משפחה, חברים ואנשים מהקהילה.

 

תערוכת הסיום מהווה ביטוי פומבי מעצים לתהליך הקבוצתי ומאפשרת נראות לכל משתתף. 

בניית התערוכה היא חלק בלתי נפרד מהסדנה, ובה המשתתפים עוברים תהליך של מיקוד, בחירה וויתור, ובסופו בוחרים תמונה שהיא בעלת משמעות מיוחדת עבורם.

 

הקשר בין צילום להתמכרויות– בסדנת הצילום יעלו תכנים של התבוננות פנימית וחיצונית, גבולות בתמונה, מסגרת, וגבולות בחיים, שליטה עצמית, קונפורמיות ותופעת העדר, עמדות ועמדות שיש לנו וכיצד הם משפיעים על הבחירות שלנו.

 

להזמנת הפעילות חייגו: 052-5863987
או שילחו מייל:
 meniaa@alsam.org.il 

פעילויות מניעה נוספות לקהל המתבגרים