דבר המערכת – יוני 2015

דבר המערכת – יוני 2015

מאת: מיכל גלוסקא, מנהלת פרוייקטים עמותת אל-סם

holydaysלא ייאמן אך שהזמן עובר, והנה אנחנו כבר לגמרי אחרי אחרון החגים, מריחים היטב את הקיץ וחופשה שבפתח וניחוח סיכומי שנה עומד באוויר. השנה שלנו באל-סם, מעבר לטיפול המסור שנתנו ב- 12 סניפי העמותה, כפי שאנו עושים כבר עשרות שנה, היתה שנה מלאה בפרוייקטים, יוזמות, שימוש בטכנולוגיות חדשות וצמיחה. בחודש הקרוב נציין לראשונה, באירוע חגיגי את נתוני סיכום שנת 2014. האירוע יתקיים באודיטוריום הספארי יכלול דיווחי סיכום שנה של כל סניפי העמותה. אנו מקווים להפך את האירוע לעוד מסורת יפה של העמותה.

 

tamburבתאריך 24/3/15 התקיים במרכז לטיפול בנוער וצעירים בחיפה "יום המעשים הטובים". ביום זה נערכה פעילות משותפת של מטופלי המרכז עם סטודנטים של אוניברסיטת חיפה. הפעילות כללה שיפוץ והמשך הקמה של הגינה הקהילתית-טיפולית בתוך מתחם המרכז הטיפולי.

אנו רוצים להודות למתנדבים היקרים על העבודה הנפלאה,  ולחברת "טמבור" שתרמה לנו צבע לפרויקט מיוחד זה.

 

pic

לאחרונה נפרדנו מד"ר תמי קידר, וותיקת עובדי אל-סם, שיצאה לגמלאות, אחרי  24 שנות עבודת טיפול באל-סם רעננה. קיימנו אירוע פרידה מכובד ומרגש במסגרתו התאפשר לנו להגיד "תודה" ו"בהצלחה" ולא מעט להתרפק על זיכרונות העבר. אני רוצה לנצל גם את הבמה הזו כדי לאחל לתמי, הצלחה רבה בדרך החדשה ולומר כמובן תודה רבה על השנים, המסירות והאהבה.

גם שותפתה לדרך הארוכה, קארין כהן מורנל, שעבדה באל-סם רעננה כמנהלת אדמיניסטרטיבית משך כ- 20 שנה, נפרדה מאיתנו לטובת רילוקיישן. גם לה שלוחה תודתינו, אהבתינו ואיחולי הצלחה.

 

Levעוד מילה טובה אחת. אל-סם עובדת עם שירות המבחן למבוגרים, וקולטת מתנדבי של"צ (שרות למען הציבור) שקיבלו כעונש מבית המשפט שעות התנדבות למען הציבור במסגרת כזו או אחרת. אני רוצה לציין באופן מיוחד, את מתנדבי השל"צ שבמקרה או שלא, נותנים לאל-סם מכל הלב, למרות שהגיע למסגרתנו שלא מרצונם ובנסיבות לא נעימות. התברכנו השנה מתנדבים מדהימים שמסירותם לאל-סם מעוררת השתאות. חלקם אף בוחרים שהשאר איתנו גם לאחר שסיימו את מחוייבותם לבית המשפט. אנו מזמינים את כל מי שרוצה לפנות אלינו ולהצטרף למתנדבינו. חסרים לנו אנשי: מחשבים / הובלות / שליחויות / תיקונצ'יק / עיצוב גרפי / בודק שתן. תודה.