ניוזלטר 2

ברוכים הבאים לעיתון המקוון של עמותת אל-סם.

דבר המערכת
מאת: מיכל גלוסקא
ניוזלטר 2 1שנת הלימודים תשע"ג, נפתחה בשלום, החגים כבר מאחורינו ואנו נמצאים כעת בעיצומה של עשייה. למרות כל הקשיים והמכשולים בדרכנו, אל-סם ממשיכה את פעילותה: קולטת, מטפלת ומייעצת לבני נוער, צעירים, הורים, אנשי מקצוע ואחרים.
בחודש ספטמבר 2012, הושק בשיתוף עם משרד הבריאות ומשרד הרווחה, שירות חדש וחשוב באל-סם, אבחון ומעקב ע"י פסיכיאטרית מומחית.
להמשך הקריאה
סיפורים מן השטח
מאת: שלומי פורקוש

ניוזלטר 2 2"מי שלא שתה טיפה של אלכוהול בשנה האחרונה שישב", כך אני מבקש מקבוצה של תלמידי כיתה י' באחד מבתי הספר בצפון, במהלך סדנה למניעת שימוש באלכוהול ושאר סמים. כמובן שכולם נשארים לעמוד. "מי שלא שתה אלכוהול כלל בחצי השנה האחרונה שישב", אני מבקש. כולם עדיין עומדים. "שלושה חודשים" אני אומר, אחד מתיישב. "חודשיים". נערה נוספת מתיישבת. "חודש." כלום. אני מסיים את המשחק כאשר למעלה מ-80% מהקבוצה מודה כי שתתה אלכוהול בשבוע האחרון.

להמשך הקריאה
טוב לדעת
ניוזלטר 2 3טיפול אחר גישה אחרת – ראיון עם עם יורי קליימן, מדריך אומנויות לחימה – מנחה קבוצה טיפולית באמצעות קרב מגע לנוער בסיכון באל-סם מעלות.

המטרה שלנו היא לא לפתור בעיות דרך קרבות, וזה לא מקום לפריקת אגרסיות. אם נער יתרגל לפרוק אגרסיות בקרבות או על שק איגרוף – הוא יהיה בבעיה קשה כשאלה לא יהיו זמינים עבורו. הנערים בקבוצה למדו להתמודד עם הכעסים שלהם, לשלוט בהם ולפתור אותם בדרך מקובלת.

להמשך הקריאה
שאלות ותשובות
מאת: כרם גור
ניוזלטר 2 4שאלה: מאז שעלה בני לתיכון, יש ירידה משמעותית בלימודים, הוא ישן המון שעות, מסתגר בחדר עם המחשב, יוצא לבלות כל סוף שבוע חוזר בשעות הקטנות של הלילה.
אני מרגישה שאני מאבדת שליטה. לאחרונה התחלתי לחשוב שאולי יש מעורבות של אלכוהול ואולי אף חלילה סמים. איך אני יכולה לדעת? איך בודקים?
להמשך הקריאה
בטיפול – "אני מעשנת כי אני צריכה לנוח מהחיים"
מאת: שלי גפן, עו"ס מטפלת באל-סם רעננה

ניוזלטר 2 5״אני זקוקה לעזרה״, היא אמרה בהיסוס כבר בפגישה הראשונה. ״אני לא מצליחה להפסיק לבד!". דנה (שם בדוי) הייתה אז בת 21, כשפגשתי אותה לראשונה. בחורה נאה, דקה ועדינה, עם מראה צעיר מגילה, שבחרה לפנות על דעת עצמה לאל-סם. כבר בפגישתנו הראשונה, שיתפה אותי בכך שהחלה לעשן ג'וינטים כבר בגיל 16 וחצי.

להמשך הקריאה
עסקים למען הקהילה
מאת: מיכל גלוסקא
ניוזלטר 2 6חברת סוקוניק בע"מ, הינה חברה מובילה בארץ בתחום התערוכות והכנסים הפועלת מזה 30 שנה בשוק התערוכות המקומי והבינלאומי.
דני סוקוניק, הבעלים, מלווה את אל-סם לכל כנס או יום עיון. אנשים טובים באמצע הדרך, יש כנראה בכל מקום. צריך רק לגלות אותם, ולצרף אותם לדרך המשותפת.
להמשך הקריאה
עמותת אל-סם
פקיעין 7 ת"א
1-700-50-50-55
אתר הבית שלנו