שאלות תשובות דצמבר 15

שאלות ותשובות:

qa

שאלה: בעלי ואחי עומדים לנסוע להודו בכדי להחזיר הביתה, את ביתנו בת ה- 23. היא נמצאת שם כבר שמונה חודשים. ככל הנראה היא לקחה איזשהו סם,  ומאז היא בחרדות, פרנויות ומידי פעם שוקעת בהזיות. אנחנו אובדי עיצות. מה עלינו לעשות?

תשובה: מאת רות תנעמי, עו"ס מטפלת, מנהלת אל-סם סניפי השרון

אני מרגישה את הכאב והחשש שלכם אבל אני רוצה לחזק אתכם שיש תקוה. אנו מכירים צעירים רבים כמו בתכם אשר התאוששו ויצאו לחיים חדשים.

בהיפגשם עם הנערה בהודו יש לדואג לעטוף אותה בהרבה אהבה ושלווה, לא להתווכח עם מחשבות השווא שלה ולדאוג שתהיה בהשגה תמידית .

עם חזרתה ארצה, יש להפנות את בתכן לאבחון פסיכיאטרי בהקדם האפשרי, יתכן והיא תזדקק לאשפוז וטיפול תרופתי.  למרות החשש שלעיתים מתעורר כאשר עולה נושא הפסיכיאטר לא רצוי להקל ראש בנושא שכן המצב עלול להחריף ללא טיפול נאות.

בהמשך ולאחר טיפול ראשוני מאות יתכן ותוכל להיות מלווה בשיחות שבועיות באחד ממרכזי אל סם הקרובים לבתיכם לחזוק מצבה במקביל להמשך הטיפול התרופתי .

מעבר לטיפול בבתכם חשוב לא לשכוח לאסוף כוחות עבור המשפחה כולה – ניתן לקבל תמיכה במרכזים שונים בהם ישנן קבוצות תמיכה לבני משפחה. קבוצות אלו בדרך כלל מורכבות מהורים לבני נוער וצעירים אשר חווים את שאתם חווים ויכולים לעזור זה לזה . יש לזכור כי כאשר לכם יש כוחות – כוחות אלו עוברים ועוזרים גם לילדה.

בהצלחה.