שאלות תשובות: האם קאנביס רפואי יכול לגרום לנזק?

שאלות תשובות: האם קאנביס רפואי יכול לגרום לנזק?

 

שאלה:

האם קאנביס רפואי יכול לגרום לי איזשהו נזק? מה ההבדל בין קאנביס רפואי לקאנביס רגיל? אני צורך כבר שנים קאנביס רגיל וחשבתי לעבור להשתמש בקאנביס רפואי כדי לצמצם נזקים.

 

תשובה מאת ענת הוצלר, עו"ס מטפלת באל-סם:

המונח קאנביס רפואי הוא מונח שגוי. נכון יותר להגדירו כקאנביס לצרכים רפואיים. החומר הוא אותו חומר, ההבדלים ביניהם הם סמנטיים:

בקאנביס שניתן לצרכים רפואיים, ידוע מהו אחוז החומר הפעיל (THC) לעומת החומרים האחרים הפעילים האחרים, כשהמשמעותי ביותר בינהם הוא ה- CBD. כשאתה קונה קאנביס מהרחוב, אין לך שום דרך לדעת מה היחס בין החומרים שבתוכו ובכלל מה עוד הוסיפו לו בדרך.

בנוסף, קאנביס שגודל לצרכים רפואיים, הוא קאנביס שגודל בתנאים טובים יותר ללא תוספות שונות ומשונות של חומרים מסוכנים והוא כמובן ניתן במינון מפוקח ע"י רופא.

החומר המסוכן בקאנביס הוא החומר הפעיל THC, שעלול לגרום לחרדות, לפגיעה בזיכרון ובמקרים קיצוניים גם לפסיכוזות ולכן רצוי שהמינון שלו יהיה נמוך ככל הניתן. החומר משפיע באופן שונה על כל אחד ואדם ולא ניתן לחזות מראש את השפעתו וכמו בכל תרופה, גם במקרה של קאנביס רפואי, יש לבדוק האם ישנן תופעות לוואי לשימוש ובמקרה הצורך לדווח לרופא המטפל.

אם אתה צורך קאנביס כחלק מתרבות הפנאי שלך, קאנביס רפואי לא ייתן לך הגנה גדולה יותר. הקאנביס הרפואי כשניתן לאדם חולה הוא תרופה מפוקחת לכל דבר ולא ניתן להעבירה לאחר.