שאלות תשובות מרץ 16

שאלות ותשובות:

qa

שאלה: אני בת 23. בשבוע שעבר יצאתי למסיבה עם חברה. שתינו ורקדנו והכל היה טוב. בשלב מסויים אני לא ממש זוכרת מתי זה קרה, כנראה אבדתי את ההכרה או משהו, כי כשחזרתי לעצמי, מצאתי את עצמי לבד באזור שקרוב למועדון, אבל חשוך ומבודד, הייתי לבושה! והתיק שלי היה לידי ולא חסר בו דבר. אני לא יודעת מה קרה לי. חברה שלי אמרה שיצאתי מהמועדון עם איזה בחור והיא יותר מאוחר חזרה ביתה עם ידיד שפגשה. אני לא יודעת אם שמו לי משהו במשקה או אולי סתם הייתי שיכורה. איך אני יכולה לדעת?

תשובה: מאת נטלי רט, עו"ס מטפלת בסניף אל סם תל אביב

כנראה שלעולם לא נדע, הבעיה העיקרית עם "סם האונס" או בשמו המקצועי G.H.B, שהשפעתו מהירה וכך גם התפוגגותו בגוף (12 שעות לאחר השימוש בסם כבר לא ימצאו לו שרידים בגוף), ולכן במידה ויש חשש ולו הקל ביותר, שמישהו השקה אותך במשקה מהול בסם, היא לגשת לבית חולים בהקדם ולבקש שיבצעו בדיקת דם לגילוי שרידים של סם זה. חשוב לזכור, לסם זה אין ריח והוא חסר צבע וטעם.

הדבר החשוב מכל, הוא, להיות מודעת לאפשרות שישנם גברים שמשתמשים בשיטה הזו על מנת לגרום לאשה להיות במצב הדומה לחוסר הכרה ובכך להפוך לכר נוח לניצול ואונס.

לכן, כאשר יוצאים למועדונים וברים, יש להקפיד שלא להשאיר את המשקה שלך ללא השגחה, לא להתפתות לשתות ממשקאות שניתנו בחינם ולא לשתות מבקבוקים שאינם סגורים הרמטית, זאת ועוד, ממליצה שתסכמי עם חברה שאת יוצאת אתה שאתן משגיחות אחת על השנייה ומודעות לקווים האדומים של כל אחת מכן.