חגיגת

חגיגת 1

חגיגת
חגיגת 2מהו החגיגת?
בסוף 2003 שווקה אבקה לבנה בקפסולה לבנה כחולה, או לבנה, ותוך חודשים ספורים קיבלה את השם "חגיגת", ושיווקה החל בפיצוציות בת"א.כיום הסם אינו חוקי, לאחר ש"הרשות למלחמה בסמים" בדקה את האבקה, עם מסקנה חד משמעית, שמדובר בסם ממריץ מסוכן.על אריזת הגלולות נכתב כי "חגיגת" נועד להגברת החשק המיני לגברים ונשים, לשמש כמעורר טבעי, מעורר מינית, מקנה הרגשה נינוחה ועוד. הסייג היחיד שמצורף ל"חגיגת" הוא כי רצוי לאכול לפני ולהקפיד על שתייה מרובה.
החומר נמכר תחת שמות שונים, ובשקיות קטנות שמכילות פתקיות צבעוניות.
כיום הסם אינו חוקי.
מה זה?
ריכוז החומרים הפעילים בסם Cathinone ו-Cathine שייכים לקבוצת הפניל-אלקיל-אמינים, אליה משתייכים גם האמפטמינים. (סמי מרץ)

כיצד מרגישים?
ההשפעה משתנה מאדם לאדם, ותלויה גם באופן בה צורכים אותו. יש משתמשים החשים נינוחות, רוגע, מצב רוח טוב ועקצוצים נעימים בגוף. לאחרים הרגשת התעוררת, התעלות ולעיתים אף חשק מיני מוגבר.
כיצד משפיע?

הסם משפיע על מערכת העצבים המרכזית וההיקפית. הסם גורם להתנהגות לא רציונלית – הוא מזכיר את הקוקאין בגרימת קצב מוגבר של דפיקות הלב. עלול לגרום לעליה גדולה מאד בלחץ הדם, הזעה מוגברת והרגשת יובש קיצונית.

לאחר שההשפעה פגה יש ירידה במצב הרוח, ורצון לקחת מנה נוספת.

דרכי השימוש:
בליעת הקפסולה.
על הפתקית מצוין שהחגיגת הוא "מעורר מיני לנשים וגברים. חומר אורגני, מאה אחוז טבעי – ללא כימיקלים". על חלק מהשקיות נכתב שהחומר "מיוצר מגת חבשי". מומלץ להשתמש בו אחרי האוכל, לשמור במקום קר ואפל ולהרבות בשתיית מים".
אך מה מכילה הקפסולה? על השאלה הזו מתקשים המוכרים והמשתמשים לענות. "אמרו לנו שמדובר באבקת גת, ושהתחושה כאשר מסניפים את האבקה מזכירה קוקאין". אלה שבלעו את הגלולה, מספרים על תחושת התרוממות רוח, וגלי חום שמזכירים את התחושות של אקסטזי.
שאלות נפוצות על החגיגת.

למה אומרים שחגיגת הוא סם מסוכן –הוא מורכב מצמח גת המקובל ללעיסה בקרב אוכלוסיה תימנית וידוע כלא מזיק ?
מחקרים מדעיים מצביעים כי ריכוז החומר בקפסולת חגיגת גבוה בהרבה מאשר בלעיסת גת ולכן מסוכן הרבה יותר. בנוסף, חגיגת כמו כל סם אחר מופק בצורה פיראטית וחסרת פיקוח. ניתוחי מעבדה של קפסולות חגיגת גילו שני ממצאים עיקריים לגבי תכולת הסם:
א. הסמים מכילים את צמח המקור (חגיגת, קנאביס ועוד) וגם תוספים מזיקים הכוללים רעלים וחומרים מסוכנים לגוף.
ב. שוק תעשיית הסמים פרוץ ופתוח לדמיונו של היצרן ומכאן הקושי לקבוע את הרכב החומר.

חגיגת בחדשות

התגלה בית חרושת ליצור חגיגת. לקריאת הידיעה לחץ כאן