ממליצים – יחידת המניעה

ממליצים - יחידת המניעה 1במסגרת מכינת העיוורים של עמותת על"ה והאוניברסיטה העברית, לשמחתנו הרבה בחרנו להזמין השנה סדנא מטעם עמותת "אל סם" .

מדריך בשם ישי צארום, הגיע אלינו לסדנא בת 3 שעות. רצינו להביע תודה גדולה והערכה רבה עבור הסדנא המאוד מלמדת ומעוררת. ישי הצליח לתחבר לתלמידי  המכינה בגובה העיניים  ומתוך  מודעות אמתית לעולם התוכן של הצעירים אותם אנו מלווים. מידת ההשתתפות והסקרנות אותם גילו הצעירים לתכני הסדנא ולמדריך היו מעוררי השראה. הסדנא הייתה מרתקת ואיכותית.

כעובדת סוציאלית שמלווה את הצעירים אין לי ספק שהסדנאות של "אל סם" יהפכו לחלק אינטגרלי בתהליך השיקומי והחברתי אותו אנו מעבירים לצעירים העוברים דרכנו. היכולת הגבוהה להעביר תהליך אמתי של התבוננות ולמידה בנושא כל כך חשוב כגון: שימוש במים ואלכוהול, היא הבסיס של הבחירה שלנו להמשיך ולחזק את ההתקשרות עם "אל סם" גם בעתיד. יישר כוח!  http://alehblind.org.il/

ale

 

 

פעילויות אל-סם בבית ספרנו, היו במסגרת תכנית שנתית למניעת התנהגויות מסכנות, בדגש על עישון אלכוהול וסמים.

במסגרת זו לכל שכבה קיבלה הרצאת מבוא כללית ובעקבותיה סדנאות כיתתיות לתלמידים, כשחלק מהסדנאות היו גם בהשתתפות ההורים.

לגבי ההרצאות השכבתיות – המידע שניתן היה עשיר, כלל הסברים ומסרים ברורים לתלמידים והיווה בסיס טוב לסדנאות הכיתתיות שבאו בהמשך. ההרצאות היו משולבות בקטעי ווידאו שעזרו מאוד בהמחשה וביצירת עניין וסקרנות בנושא.

http://www.mikveisrael.org.il/

 

kfar